Mały Konkurs Recytatorski

11 maja 2022r. rozstrzygnięto eliminacje powiatowe 41. Małego Konkursu Recytatorskiego. Odbywały się one w dwóch etapach. Powołana przez organizatora (Tomaszowski Dom Kultury) komisja na podstawie filmików z nagraniem recytacji wyłoniła uczniów do prezentacji na żywo. Spośród recytatorów z klas I-VIII, którzy prezentowali teksty o dowolnej tematyce, wyłoniono 3-osobową reprezentację powiatu do Turnieju Wojewódzkiego. Innym przyznano nagrody i wyróżnienia. Znaczący sukces odnotował uczeń klasy IV, Tymek Turczanik, który za ,,Dialog z pluskwą” otrzymał Nagrodę Główną. Naszą szkołę reprezentowała również uczennica klasy VIIb, Lena Gęborys. Gratulujemy recytatorom, życząc wytrwałości w rozwijaniu talentu.

Nauczycielka języka polskiego,

Barbara Jarczak