3 czerwca w Gminnym Ośrodki Kultura w Suścu odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, wręczenie nagród, tematyczna część artystyczna oraz wycieczka do jednego z najcenniejszych i najpiękniejszych miejsc na Roztoczu.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele instytucji. które objęły konkurs Honorowym Patronatem, uczniowie z opiekunami, rodzice i inni zaproszeni goście.

Lubelskiego Kuratora Oświaty reprezentowała Pani Monika Żur – dyrektor Delegatury w Zamościu, Marszałka Województwa Pana Jarosława Stawiarskiego reprezentował kierownik Oddziału Zamiejscowego w Zamościu Pan Mariusz Tłuczek. Szczególnie liczną reprezentację stanowili leśnicy z Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie Panem Zygmuntem Byrą oraz Nadleśniczym Nadleśnictwa Jozefów Panem Ryszardem Teteryczem. Obecnością zaszczycił nas Dyrektor Roztoczańskiego Parku Narodowego Pan Andrzej Wojtyła oraz starszy specjalista ds. edukacji w Pani Aneta Dybowska. Wśród gości był także leśnik, regionalista, miłośnik historii zasłużony dla Małej Ojczyzny i Gminy Susiec dr Adam Kornat. Obecni byli także członkowie komisji konkursowej: prezes Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie” Pani Ewa Piwko-Witkowska, podinspektor ds. oświaty w Urzędzie Gminy Susiec, nauczyciel - pani Maria Mielniczek, podleśniczy Nadleśnictwa Józefów - Pan Krzysztof Malec –. Uczniom towarzyszyli nauczyciele - opiekunowie grup redakcyjnych a także rodzice i dyrektorzy szkół. Radę Rodziców przy Zespole Szkół Publicznych reprezentowała przewodnicząca Pani Joanna Buczek.

W programie uroczystości znalazła się tematyczna część artystyczna – „Józef Piłsudski i leśnicy w gminie Susiec” oraz podsumowanie projektu pt. „Turystyczny Susiec” realizowanego metodą Questingu. Efektem pracy był folder w języku polskim i angielskim, który otrzymali uczestnicy uroczystości.

PODSUMOWANIE KONKURSU - 3 czerwca 2022r

Data publikacji 2022-06-06