25 października 2022 roku 48 uczniów z klas VI-VIII  wraz z opiekunami p. Janem Skrobanem (kierownik i organizator wyjazdu), p. Anną Rojek, p. Stanisławą Pogudz, p. Wiesławą Buczeki p. Mariuszem Fanfarą udało się na jednodniową wycieczkę do Lublina.

Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia kopii obrazu Jana Matejki  ,,Bitwa pod Grunwaldem” i kościoła, który został wybudowany w latach 1412-1426 jako wotum króla Władysława Jagiełły za zwycięstwo odniesione nad Krzyżakami pod Grunwaldem.

Po Starym Mieście przeszliśmy szlakiem polskich literatów i dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek z ich życia i twórczości. Ważnym punktem programu było Muzeum Narodowe, w którym mieliśmy możliwość zobaczenia i poznania dawnych dziejów Ziemi Lubelskiej, Lapidarium – ekspozycje w zabytkowym przyziemiu Kaplicy Trójcy Świętej, malarstwo cerkiewne i Więzienie w Zamku Lubelskim.

Bogatsi w wiedzę w zakresie sztuki, literatury i historii wróciliśmy do szkoły.

Data publikacji 2022-10-31