22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych. Nasze przedszkolaki i uczniowie kl. 0- III również uczcili ten wyjątkowy dzień. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się jak ważna jest dla nas nasza planeta  i co można zrobić, żeby ją chronić. Pomysłów na to, jak zostać „Przyjacielem Ziemi” było mnóstwo. Postaramy się realizować je na co dzień, nie tylko od święta. Tego dnia, podczas zajęć nie zabrakło również ciekawych inspiracji plastycznych: dzieci malowały, wyklejały, „tworzyły” naszą planetę- Ziemię. Ponadto oglądały ciekawe filmiki edukacyjne, poznawały rymowanki i śpiewały piosenki promujące postawy proekologiczne. W tym dniu w ubraniach przedszkolaków i uczniów klas młodszych dominował kolor zielony. Uwieńczeniem obchodów Dnia Ziemi będzie sprzątanie naszego najbliższego środowiska, które odbędzie się w najbliższych dniach, przy sprzyjającej pogodzie.

Data publikacji 2022-04-22