13 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego i z klasy I były na wspólnej wycieczce w  Kresowej Osadzie, w Baszni Dolnej. Niezwykła podróż po Kresowej Krainie rozpoczęły od pobyt na stacji kolejowej Jarosław – Sokal, gdzie poznały historię XIX- wiecznej linii kolejowej. W sali stereosokopowej przeniosły się w podróż w przeszłość i przyszłość oglądając pociągi parowe oraz elektryczne. Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiła lokomotywa parowa  wraz z wagonami przypominającymi miniona epokę. Atrakcją była również przejażdżka kolejką „ miniBajem” po miniaturowych torach. Podczas  pobytu w Kresowej Osadzie dzieci uczestniczyły w zajęciach z manufaktury szkła, gdzie każde mogło poznać tajniki malowania na szkle i wykazać się swoimi zdolnościami malarskimi. Gra terenowa sprawiła, że poznały wszystkie obiekty w Osadzie łącznie z ich przeznaczeniem.

Nie zabrakło czasu na zakup pamiątek, zabaw na placu oraz obiad w miejscowej restauracji.

Pod czujmy okiem wychowawczyń i rodziców uczestnicy wycieczki czuli się bezpiecznie i bez niepożądanych przygód wrócili „ cali i zdrowi” do Suśca.

Był to dzień pełen wrażeń i wspaniałych wspomnień.

Data publikacji 2023-06-16