Różne buzie, różne włosy, różne uszy oraz nos

Różne oczy – ich kolory,

różne na plecakach wzory.

To dobrze, że każdy różni się od siebie.

Jak chmurka od chmurki na błękitnym niebie.

Jak drzewo od drzewa w zielonych gdzieś lasach.

Lecz razem jesteście:  Pierwsza klasa

20 października uczennica klasy IV recytacją wiersza rozpoczęła uroczystość szkolną – Ślubowanie i Pasowanie uczniów klasy I. Konferansjerzy wprowadzili zebranych w atmosferę  wydarzenia. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, w którym wystąpiła recytacja, śpiew oraz taniec. Poprzez duże zaangażowanie wykazali się wiedzą z różnych dziedzin. Nie są  im obce  zasady zachowania w szkole, na ulicy i w lesie. Posiadają wiedzę o Polsce i Patronie szkoły. Wiedzą, że szkoła jest dla nich miejscem przyjaznym gdzie nie tylko zdobywają nowe wiadomości, ale też miejscem gdzie mogą nawiązać dobre relacje z innymi uczniami.

Dalsza część uroczystości przebiegała z atmosferze powagi. Uczniowie złożyli Ślubowanie

„Uczyć się pilnie i chętnie.

Szanować pracę swoją i innych.

Dbać o imię szkoły i klasy.

Żyć odważnie i uczciwie.

Kochać swoją Ojczyznę i pracować dla niej kiedy dorosnę”

Na prośbę uczniów i ich rodziców Dyrektor szkoły Janusz Kiecana dokonał Pasowania uczniów klasy I. Na pamiątkę tego wydarzenia każdy uczeń otrzymał dyplom.

Będąc już pełnoprawnymi uczniami Szkoły Podstawowej im. Jan Pawła II w Suścu otrzymali legitymacje szkolne.

Przedstawiciele Samorządu Szkolnego i klas starszych złożyli pierwszakom życzenia, a reprezentanci Samorządu Uczniowskiego wręczyli upominki.

Po części oficjalnej czekała na uczniów miła niespodzianka, słodki poczęstunek.

Rodzice uczniów klasy I wykazali się bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem w organizację i przebieg uroczystości. Za co serdecznie dziękujemy.

Dzień ten na pewno pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli i rodziców.

Irena Skroban

Data publikacji 2023-10-24