13 kwietnia  2022 roku o godzinie 12:00 uczniowie wraz z wychowawcami i wicedyrektorem szkoły panem Andrzejem Rojkiem wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Katyń – ocalić od zapomnienia”. Jedną z jej idei jest zasadzenie drzew – symboli. Taki Dąb Pamięci został posadzony na szkolnym placu i  jest poświęcony gen. bryg. Mieczysławowi Smorawińskiemu, który został zamordowany w Katyniu 1940roku.

Dąb – drzewo długowieczne, jest symbolem szlachetnych wartości, wśród których główne miejsce DO zajmuje MIŁOŚĆ OJCZYZNY .

Uczniowie  naszej szkoły stali się w ten sposób ważnym ogniwem w łańcuchu pamięci przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Naszym wspólnym  obowiązkiem jest kształtowanie w młodym pokoleniu  miłości do Ojczyzny w oparciu o wiedzę historyczną i doświadczenie minionych pokoleń.

A słowa Jana Pawła II skierowane do młodych Polaków stały się myślą przewodnią dla całej społeczności szkolnej:

,,Wy macie przenieść ku przyszłości to całe olbrzymie doświadczenie dziejów, któremu na imię „Polska”. Tego trudu się nie lękajcie. Polska potrzebuje pamięci - aby pielęgnować tożsamość, którą przekazali nam nasi ojcowie i dziadowie, a do której każde pokolenie wnosi swój bezcenny wkład.”

Data publikacji 2022-04-13