W II semestrze Samorząd Uczniowski postawił sobie za cel stworzenie strefy wyciszenia. W myśl zasady „Jedynie czyn ma znaczenie” przystąpiliśmy do działania. W akcję pozyskania środków włączyli się Rodzice, Uczniowie oraz Nauczyciele. Aby dowiedzieć się o kulisach powstania Offline zone zapraszamy do obejrzenia krótkiego video:

Jak korzystać ze strefy? Wszystko wyjaśnia film:

W dniu 26.03.2024  odbyło się uroczyste otwarcie nowatorskiego miejsca. Część prezentacji i podziękowań odbyła się o godz. 10.15. Upominki za swój wkład otrzymali: Artur Gierczak, Kacper Wodziński, Dawid Kukiełka, Marlena Hałasa, Mateusz Myszkowski oraz Viktoria Zawiślak- warsztaty z origami oraz główne czynności organizacyjno-porządkowe.

Sympatyczne bransoletki: Aleksandra Gęborys, Noemi Borek, Natalia Sadło, Lena Myszkowska, Hanna Mazur, Maria Suska, Patrycja Zawiślak, Lena Kusiak, Zuzanna Cyburt, Amelia Łasocha, Agata Lasota, Nikola Nieścior, Milena Kozyra, Jagoda Makochon, Zofia Sobczak, Martyna Suska, Burak Eliza, Weronika Medak, Gabriela Bondyra, Maja Mikołajczyk;

Uczniowie, którzy dołączyli się dbając o organizacyjną stronę przedsięwzięcia, pomagali w warsztatach, przy sali gier zręcznościowych, kiermaszach, wykonywaniu dekoracji: Bartosz Kuryło, Bartosz Zimmerman, Pakuła Oskar, Hubert Turczanik, Marcel Skiba, Karol Myszkowski, Maja Ziober, Patrycja Kowal;

Klasa 6: Maja Marek, Noelia Borek, Magda Gałan, Amelia Cyburt, Magdalena Ważna, Anna Wolanin, Wiktoria Żółkiewska;

Klasa 7: Dominik Caryk, Kinga Buczek, Kukiełka Monika, Maryla Hałasa, Wiktoria Malec, Laura Grad, Dominika Lipian, Ewelina Bondyra, Bryk Marcin, Hałasa Szymon, Łoś Kacper, Medak Kacper, Mirzwa Bartłomiej, Turczanik Filip, Watrak Krystian, Makochon Michał,

Klasa 8:  Błauciak Wojciech, Durkiewicz Adam, Katia Dziuba, Kawa Maciej, Koper Mikołaj, Kowal Wiktoria, Szymański Patryk

Tak wielu osobom chciało się działać i pomagać. Serce rośnie, jak mawiał klasyk.

Podziękowania przygotowane zostały również dla dorosłej społeczności naszej szkoły.

Przewodnicząca Szkoły Amelia Cyburt wręczyła dyplomy:

Panu Dyrektorowi Januszowi Kiecanie- który wydał pozwolenie na luksusową innowację w naszej szkole. Pani Przewodniczącej Rady Rodziców która pozyskała fundusze na dodatkowe atrakcje szkolne, Pani Barbarze Jarczak która poświeciła czas, żeby powstał efekt wow, Paniom: Monice Marek, Marii Mielniczek, Bogumile Łasocha, Annie Myszkowskiej, Aleksandrze Rogowskiej, Patrycji Dudek, Stanisławie Pogudz, Edycie Nieścior, Panom: Mariuszowi Fanfarze, Andrzejowi Rojkowi, Pani Marzenie Osuch oraz Pani Marii Skiba.

Podczas wydarzenia usłyszeliśmy debiut Kacpra Łosia w piosence „Believer”, rozmarzyliśmy się słuchając występu Agatki Lasoty oraz podziwialiśmy taniec dziewcząt z klasy 5 przygotowanych przez p. Barbarę Jarczak.

Następnie delegacje z klas 4-7 udały się na miejsce, w którym nastąpiło przecięcie wstęgi przez Pana Dyrektora, Panią Przewodniczącą Rady Rodziców oraz Przewodniczącą Szkoły. W tle rozbrzmiała muzyka- chłopcy z klasy 5 przygotowani przez p. Barbarę Jarczak odegrali „Sto Lat” na bum bum rurkach.

Samorząd Uczniowski zasponsorował warsztaty z technik relaksacyjnych dla klas 4-7. Pani Larysa Kozak pokazała sposoby wspomagające umiejętne oddychanie i wyciszenie swojego przebodźcowanego umysł. Ponadto wszystkie dzieciaki otrzymały talon na watę cukrową lub popcorn. Dzień pełen emocji i atrakcji z pewnością zostanie w naszej pamięci na długo, miejmy nadzieję, że strefy przetrwają dłużej. Spokoju życzymy!

Data publikacji 2024-03-27