Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego  zaprosiła dzieci z terenów wiejskich do udziału w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych substancji unikamy”. Konkurs pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Henryka Kowalczyka, został zorganizowany w ramach działań prewencyjnych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym. Jego celem było promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego.

Zadaniem uczniów było wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3 w dowolnej technice, obrazującej upowszechniane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego sposoby zapobiegania skutkom niewłaściwego stosowania w gospodarstwie rolnym niebezpiecznych substancji, m.in. środków ochrony roślin, nawozów, paliw.

Miło nam poinformować, że eliminacje rejonowe w II grupie wiekowej wygrała uczennica klasy IV – Marlena Hałasa.

Wśród wyróżnionych znaleźli się uczniowie:

Marcelina Piróg (kl.I), Zuzanna Skiba (kl.I), Amelia Łasocha (kl.II), Olivia Wojs (kl.II), Eliza Burak (kl.IV), Maja Marek (kl.V), Magdalena Ważna (kl.V). Uczniowie pracujący pod opieką p.Gertrudy Borowiec, Elżbiety Litkowiec i Edyty Nieścior otrzymali nagrody w dniu  z rąk dyrektora szkoły, p.Janusza Kiecany.

Data publikacji 2023-05-18