Jak co roku, przedszkolaki celebrowały Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Symbolem tego święta są kolorowe skarpetki nie do pary. Najmłodsi pamiętali, aby takie właśnie założyć.

Z odwiedzinami przybyła Skarpetka Fredzia, która pomogła wyjaśnić, co to znaczy być wyjątkowym. Przedszkolaki z radością ją przywitały i obejrzały bajkę pt. ,, Wyjątkowa Skarpetka’’. Dowiedziały się również, jakie zainteresowania przejawiają ich rówieśnicy z zespołem Downa. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną- kolorową skarpetkę.

Czas spędzony w towarzystwie Fredzi był dla przedszkolaków bardzo radosny. Z pomocą skarpetki zrozumiały, iż mimo odmiennego wyglądu, cech charakteru czy zainteresowań każdy jest WYJĄTKOWY.

Data publikacji 2024-03-26