Marzec jest niewątpliwie matematycznym miesiącem. 9 marca wypada Dzień Polskiej Statystyki, 12 – Dzień Matematyki, 14 – Dzień Liczby Pi. W naszej szkole, na podsumowanie tych wszystkich Dni, 31 marca pod hasłem „Liczy się matematyka” obchodziliśmy święto tej Królowej Nauk. Podczas półtoragodzinnej zabawy uczestnicy Matematycznego Turnieju zmagali się z różnorodnymi wyzwaniami, świetnie się przy tym bawiąc. Zadania bowiem nie były zbyt trudne, wystarczyła elementarna wiedza, kreatywne myślenie i chęć do zabawy matematyką. Wydarzeniami towarzyszącymi świętu były konkursy: indywidualny na najciekawsze nakrycie głowy i klasowy na najtrafniejszy plakat promujący matematykę. Gorąco kibicująca publiczność także miała możliwość wykazać się matematyczną wiedzą i zdobyć słodką nagrodę niespodziankę.

W konkursie na najciekawsze nakrycie głowy nagrodę główną wygrała Eliza Burak z klasy IV, w  konkursie plakatowym Grand Prix zgarnęła klasa V, natomiast w Turnieju Matematycznym zwyciężyła Drużyna Żółtych w składzie: Hanna Wójtowicz, Amelia Cyburt, Szymon Hałasa, Maciej Kawa, Katarzyna Leńczuk i Agnieszka Żółkiewska.

Imprezę prowadziły uczennice klasy VIII Lena Gęborys i Ewelina Kość, prezentację Ludolfiny przygotowała Oliwia Zawiślak, a kilka zabawnych matematycznych dialogów zaprezentował raczkujący kabaret Mariolka, czyli Agnieszka Żółkiewska i Dominik Durda.

Święto Matematyki w Szkole Podstawowej w Suścu miało charakter zabawy integrującej uczniów, jej celem było rozwijanie logicznego myślenia oraz udowodnienie, że matematyka nie musi być ani nudna, ani trudna, a rozwiązywanie problemów matematycznych może sprawiać przyjemność i być świetną zabawą.

Nauczyciele matematyki

Data publikacji 2023-04-02