18 października uczniowie klasy drugiej wybrali się do Józefowa na wycieczkę edukacyjno- krajoznawczą. Dzieci pod przewodnictwem pana Krzysztofa Malca poznały ciekawostki przyrodnicze na ścieżce przyrodniczo  - dydaktycznej oraz w "Zielonej Szkole" znajdującej się  na terenie Nadleśnictwa Józefów.  Duże zaciekawienie wzbudził "pręgierz", ,,lamus" oraz drzewa, które są pomnikami przyrody.  Dzieci świetnie poradziły sobie z odczytywaniem napisów na tablicach, oraz  głazach upamiętniających  ważne wydarzenia.   Dużą atrakcją dla wszystkich była "zabawa na liście", w którą zaangażowali się  również licznie obecni rodzice.  Uczestnicy wycieczki otrzymali drobne upominki od Nadleśnictwa Józefów.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy  fontannę na rynku miejskim oraz  Kamieniołomy w Józefowie  i  Nowinach. Podziwialiśmy tam piękno natury  i uroki złotej polskiej jesieni. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie  Muzeum Pożarnictwa w Oseredku, gdzie pani kustosz Lucyna Łasocha przedstawiła nam historię powstania muzeum, oraz  zaprezentowała ciekawe eksponaty.  Wycieczka zakończyła się posiłkiem z grilla,  przygotowanym  przez rodziców.

Dzieci  z wycieczki wróciły  bogatsze o  nową wiedzę, doświadczenie oraz wrażenia. Słowa podziękowania kieruję do rodziców   za obecność, współpracę i  pomoc  w organizacji wspólnego wyjazdu.

Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że jesienna wycieczka była bardzo udana! Do niektórych miejsc chętnie powrócimy wiosną!

Wychowawczyni klasy: Elżbieta Litkowiec

Data publikacji 2022-10-20