Wczytywanie...
Komunikat*
  • Zmień rozmiar czcionki
  • Zmień Kontrast

20 maja 2026 r. uczniowie klas II i III wraz z opiekunami wzięli udział w niezwykłej wycieczce pod hasłem „Smaki Roztocza”. Pierwszym punktem programu był Ruszów z Olejarnią Świąteczną, gdzie odbył się pokaz ,,Jak dawniej biło się olej” zakończony degustacją oleju. Kolejnym punktem był Klemensów. Tam czekało na uczestników mnóstwo atrakcji:  „Muzeum Skarbów Ziemi i Morza” (wystawa licząca około 1000 eksponatów z całego świata), zwiedzanie oryginalnego roztoczańskiego wiatraka i kuźni. Ostatnim etapem wyjazdu była wizyta w gospodarstwie pszczelarskim „Ulik”. Tutaj także była okazja by odpowiedzieć na takie pytania jak: skąd się bierze miód, jak wygląda ul od środka i na czym polega praca pszczół, jakie są gatunki miodu i czy można się leczyć pszczołami.

Wycieczka była bardzo interesująca i pouczająca. Uczniowie zdobyli wiele nowych wiadomości, a także mogli aktywnie uczestniczyć w pokazach i degustacjach. Wszyscy wrócili zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.

 

Data publikacji 2026-05-27