24 maja 2026 roku w Róży odbyła się uroczystość patriotyczno-religijna upamiętniająca 83 rocznicę bitwy pod Różą oraz pomordowanych mieszkańców Róży i Łuszczacza w czasie II wojny światowej. Organizatorami tego wydarzenia byli: Wójt Gminy Susiec, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych – Koło Gminne w Suścu, Proboszcz Parafii Rzymsko – Katolickiej w Krasnobrodzie, GOK Susiec. Odprawiona została msza święta polowa oraz złożono wieńce, kwiaty i znicze przy pomniku w Róży. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy oraz dyrekcja szkoły.
Opiekunowie pocztu sztandarowego: Bogumiła Łasocha, Mariusz Fanfara
Data publikacji 2026-05-27














