Naukowcy potwierdzają, że w procesie edukacyjnym młodych ludzi kluczowa staje się umiejętność pisania. Ponieważ w dobie cyfrowej dominują krótkie wypowiedzi i emotikony, pielęgnowanie poprawnej ortografii jest bardzo ważne, dlatego zespół nauczycieli języka polskiego opracował projekt ph. ,,Ortografia na piątkę”. Ma on na celu szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną i interpunkcyjną oraz wyrabianie umiejętności pięknego pisania. W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas IV-VIII poprzez zabawy, ćwiczenia i gry dydaktyczne zgłębią zasady polskiej ortografii. Najlepsi wezmą udział w rywalizacji o tytuł ,,Szkolnego Mistrza Ortografii” oraz będą reprezentowali naszą placówkę w Powiatowych Konkursach Ortograficznych ,,Żak” i ,,Żaczek”.
Najwyższy poziom ortografii we wrześniu prezentowali:
Zespół nauczycieli języka polskiego




