Wczytywanie...
Komunikat*
  • Zmień rozmiar czcionki
  • Zmień Kontrast

Naukowcy potwierdzają, że w procesie edukacyjnym młodych ludzi kluczowa staje się umiejętność pisania. Ponieważ w dobie cyfrowej dominują krótkie wypowiedzi i emotikony, pielęgnowanie poprawnej ortografii jest bardzo ważne, dlatego zespół nauczycieli języka polskiego opracował projekt ph. ,,Ortografia na piątkę”. Ma on na celu szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną i interpunkcyjną oraz wyrabianie umiejętności pięknego pisania. W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas IV-VIII poprzez zabawy, ćwiczenia i gry dydaktyczne zgłębią zasady polskiej ortografii. Najlepsi wezmą udział w rywalizacji o tytuł ,,Szkolnego Mistrza Ortografii” oraz będą reprezentowali naszą placówkę w Powiatowych Konkursach Ortograficznych ,,Żak” i ,,Żaczek”.

 

Najwyższy poziom ortografii we wrześniu prezentowali:

IV 1. Pola Witkowska   2. Antoni Zimerman  3. Aleksander Porzucek
V 1. Olivia Wojs 2. Lena Kusiak 3. Wiktor Łasocha
VI 1. Milena Kozyra 2. Martyna Suska     3. Kacper Herda
VII 1. Marlena Hałasa 2. Hanna Wójtowicz     3. Bartosz Zimerman
VIII 1. Amelia Cyburt  2. Magdalena Ważna    3. Magda Gałan

 

Zespół nauczycieli języka polskiego

Data publikacji 2025-10-06