16 kwietnia 2026 roku odbyły się Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Organizatorem turnieju był Wójt Gminy Susiec oraz Zespół Szkół Publicznych w Suścu. W turnieju uczestniczyło 7 drużyn z terenu naszej gminy. Uczniowie rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach tj.: test wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, test skrzyżowania oraz rowerowy tor przeszkód.
Wyniki klasyfikacji końcowej:
I grupa klasy IV – V
I miejsce: Szkoła Podstawowa w Suścu w składzie: (Aleksandra Gęborys, Pola Witkowska, Antoni Lipian, Kacper Wodziński)
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Łosińcu
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Majdanie Sopockim
II grupa klasy VI – VIII
I miejsce: Szkoła Podstawowa w Suścu w składzie: (Jakub Herda, Marlena Hałasa, Milena Kozyra)
II miejsce: Szkoła Podstawowa w Łosińcu
III miejsce: Szkoła Podstawowa w Majdanie Sopockim
IV miejsce: Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łuszczaczu
Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali uczniowie naszej szkoły Aleksandra Gęborys (I grupa) i Jakub Herda (II grupa). Zwycięskie drużyny będą rywalizować w eliminacjach powiatowych, które odbędą się na obiektach Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim w dniu 23 kwietnia 2026 r.
Podczas turnieju odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy, który obejmował:
· Działania mające na celu ratowanie życia do czasu przybycia wykwalifikowanych służb medycznych.
· Ocena stanu poszkodowanego: Sprawdzenie przytomności oraz oddechu (udrożnienie dróg oddechowych).
· Wzywanie pomocy: Dzwonienie pod numer alarmowy 112.
· Resuscytacja krążeniowo-oddechowa (RKO): Nauka prawidłowych uciśnięć klatki piersiowej i oddechów ratowniczych.
· Użycie AED: Trening z obsługi automatycznego defibrylatora zewnętrznego.
Opiekunowie drużyn: Mariusz Fanfara, Marek Nazarczuk




