MENU GŁÓWNE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
PROGRAMY, W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY
KONKURS "LUBELSZCZYZNA - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
10 LAT GIMNAZJUM
PRZYDATNE LINKI

SZTANDAR SZKOŁY

Sztandar dla społeczności szkolnej jest symbolem Polski, Narodu oraz symbolem Małej Ojczyzny, jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie. Pamiętając o jego wymowie, należy okazywać mu cześć.
    Sztandarem jest płat tkaniny w kształcie kwadratu o wymiarach 100 100cm obszyty dookoła złotą taśmą i wykończony złotymi frędzlami.

AWERS

Prawa strona sztandaru wykonana jest z aksamitu koloru bordowego. W centralnym miejscu widnieje portret Patrona szkoły –papieża Jana Pawła II, a nad nim w półkolu złoty napis: ZESPÓŁ SZKÓŁ PUBLICZNYCH W SUŚCU, poniżej również w półkolu wyhaftowano: im. JANA PAWŁA II. Pod wizerunkiem patrona umieszczono nazwy szkół: Szkoła Podstawowa w Suścu, Gimnazjum Publiczne w Suścu.

REWERS

Lewa strona sztandaru wykonana jest z atłasu i nawiązuje do barw narodowych: bieli i czerwieni. W środkowej części umieszczono godło Rzeczypospolitej Polskiej – orzeł biały w złotej koronie. Jego dziób i pazury są koloru złotego, a oczy mienią się kolorem niebieskim. Nad godłem w półkolu wyhaftowano złotymi nićmi napis: BÓG HONOR, a poniżej godła, również w półkolu, widnieją słowa: OJCZYZNA NAUKA.

Drzewiec sztandaru wykonany jest z toczonego drewna, zakończonego metalową głowicą w formie orła.

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )