MENU GŁÓWNE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
PROGRAMY, W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY
KONKURS "LUBELSZCZYZNA - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
10 LAT GIMNAZJUM
PRZYDATNE LINKI

Piękno tej Ziemi skłania mnie do wołania

o jej zachowanie dla przyszłych pokoleń

Jeśli kochacie tę ojczystą ziemię,

niech to wołanie nie pozostanie bez odpowiedzi!”.

Zamość, 12 czerwca 1999 roku

PODSUMOWANIE

VII edycji konkursu "Lubelszczyzna - moja Mała Ojczyzna"

przebiegającej w roku szkolnym 2014/15 pod hasłem

Eko - smaki Lubelszczyzny

27 maja 2015r. w ZSP w Suścu miała miejsce uroczystość podsumowująca VII edycję konkursu „Lubelszczyzna - moja Mała Ojczyzna” przebiegającego w tym roku pod hasłem „Eko-smaki Lubelszczyzny”. Konkurs odbywa się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Marszałka Województwa Lubelskiego, przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Lubelskim, Wójta Gminy Susiec, Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, Nadleśnictwa Józefów, Roztoczańskiego Parku Narodowego, Rady Rodziców oraz lokalnych przedsiębiorców i organizacji działających na terenie gminy Susiec.

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, wojewódzkich i gminnych, przedstawiciel posła na Sejm RP, dyrektorzy szkół, przedstawiciele RDLP w Lublinie, Roztoczańskiego Parku Narodowego, LGD „Roztocze Tomaszowskie”, kierownicy jednostek samorządowych gminy Susiec, rodzice oraz dzieci i młodzież uczestnicząca w konkursie wraz z opiekunami.

Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w dniu 05. maja 2015 r. Prace oceniała komisja w składzie:

1. Ewa Piwko-Witkowska – Prezes LGD „Roztocze Tomaszowskie”, przewodnicząca
  2. Elżbieta Jamroz – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie,  członek komisji
  3. Urszula Bartoszek – organizator konkursu, członek komisji

Zgodnie z obowiązującym regulaminem przyznano następujące miejsca:

Szkoły podstawowe

1. I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Armii Kraków w Łosińcu
  2. II miejsce - Szkoła Podstawowa  im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej
  3. III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Gen. Władysława Sikorskiego w Łaszczowie

Gimnazja

1.  I  miejsce - Publiczne Gimnazjum w  Bełżcu
  2.  I miejsce - Publiczne Gimnazjum w Tarnawatce
  3.  II miejsce - Publiczne Gimnazjum im. Gen. Nikodema Sulika w Lubyczy Królewskiej
  4.  II miejsce - Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni Solskiej
  5.  II miejsce - Gimnazjum Nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Niedrzwicy Dużej
  6.  III miejsce - Gimnazjum Nr 1 w Biłgoraju
  7. Wyróżnienie - Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lub.
  8. Wyróżnienie - Gimnazjum Nr 2 Jana Pawła II w Tomaszowie Lub.
  9. Wyróżnienie - Publiczne  Gimnazjum Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Białej Podlaskiej
  10. Wyróżnienie - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suścu

Szkoły ponadgimnazjalne

1.  I miejsce - Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Bełżycach
  2.  II miejsce - Zespół Szkół im. Wł. St. Reymonta w Wólce Gościeradowskiej
  3.  II miejsce - II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz –Dreszera  w Chełmie
  4.  III miejsce - Zespół Szkół nr 1, Liceum Ogólnokształcące im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim
  5.  III miejsce - Liceum Ogólnokształcące im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim
  6.  Wyróżnienie - Zespół Szkół Nr 2, Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Sikorskiego w Tomaszowie Lubelskim
  7.  Wyróżnienie -Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu

Wzorem lat ubiegłych sponsorzy ufundowali również  cztery  nagrody specjalne:

• Nagroda Posła na Sejm RP Mariusza Grada dla Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Suścu,
  • Nagroda Wójta Gminy Susiec dla Publicznego Gimnazjum nr 2 im Mikołaja Kopernika w Białej Podlaskiej,
  • Nagroda Redakcji Tygodnika Zamojskiego dla Szkoły Podstawowej  im. Żołnierzy Armii Kraków w Łosińcu,
  • oraz Nagroda Prezesa Lokalnej Grupy Działania „Roztocze Tomaszowskie” dla Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lub.

Uczestnicy uroczystości wysłuchali koncertu orkiestry dętej  uczniów ZSP w Suścu, obejrzeli widowisko obrzędowe „Pieczenie chleba” w wykonaniu młodzieży gimnazjum, wysłuchali przemówień  zaproszonych gości, degustowali regionalne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich w Suścu, Łosińcu i Oseredku, Zakład Uboju i Przetwórstwa Mięsnego w Kunkach oraz Stowarzyszenie Rozwoju Społeczności Lokalnej Paary. Po części oficjalnej goście zaproszeni zostali na uroczysty obiad, którego menu stanowiły potrawy kuchni kresowej doceniane w licznych konkursach i „festiwalach smaków”. Uroczystość zakończyła się wycieczką do Muzeum Pożarnictwa w Oseredku.

Wszystkie szkoły uczestniczące w konkursie, goście, sponsorzy, regionaliści, członkowie komisji oraz wszyscy, którzy zaangażowali się w organizację konkursu otrzymali publikację albumową „Susiec, konkursowe smaki i smaczki” podsumowującą siedem edycji konkursu „Lubelszczyzna – moja Mała Ojczyzna”, wydaną przy finansowym wsparciu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, Państwa Heleny i Wiktora Hałasów - właścicieli Zakładu Uboju i Przetwórstwa Mięsnego w Kunkach oraz Nadleśnictwa Józefów.

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )