MENU GŁÓWNE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
PROGRAMY, W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY
KONKURS "LUBELSZCZYZNA - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
10 LAT GIMNAZJUM
PRZYDATNE LINKI

"Szukałem Was..."

- Jesteśmy. Idziemy za Tobą!

Uroczystość nadania imienia oraz przekazania sztandaru

Szkole Podstawowej i Gimnazjum Publicznemu w Suścu

13 października 2014r.

lightbox  Pogodny, ciepły poranek. Przyjemny, leciutki wiatr strąca kolorowe liście z drzew, przysłaniające błękitne niebo obłoki leniwie odpływają, przez korony drzew przebijają się złociste promienie słońca, oświetlając uśmiechnięte twarze zebranych.

W tej przepięknej, jesiennej scenerii rozpoczyna się w Zespole Szkół Publicznych w Suścu uroczystość nadania imienia Szkole Podstawowej i Gimnazjum Publicznemu. Przepiękny dzień, dostojni goście, a przede wszystkim wyjątkowy Patron – Jan Paweł II.lightbox

Mszy Świętej, w kościele parafialnym pod wezwaniem św. Jana Nepomucena w Suścu, przewodniczył Jego Ekscelencja ks. Biskup Marian Rojek – Ordynariusz Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej.

lightbox  W homilii skierowanej do zgromadzonych ks. Biskup mówił o miłości i mądrości, wartościach, które w swoim nauczaniu przekazywał nasz wielki Patron. Przestrzegał przed „bylejakością” i życzył wytrwania we wszystkich dobrych postanowieniach, które w związku z dzisiejszym świętem poczyniliśmy. Przytaczając słowa Papieża uczył: „Musicie od siebie wymagać, choćby inni od was nie wymagali”. lightbox

Podczas liturgii Celebrans poświęcił również sztandar szkoły przyniesiony do kościoła przez rodziców naszych uczniów.

lightbox  Po Mszy Świętej uczestnicy w radosnym, barwnym pochodzie przemaszerowali do szkoły. Na czele orkiestra dęta, której muzycy to nasi uczniowie i absolwenci oraz ich rodzice. Orkiestrę prowadzi Dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Suścu p. Janusz Kiecana, dzielnie wspierany przez  synów: Bartka i Kacpra.

lightbox   lightbox   lightbox

Uroczystość w szkole rozpoczęła się od odsłonięcia i poświęcenia tablicy pamiątkowej w Kąciku Patrona. Tablicę odsłaniali: ks. Biskup Marian Rojek, Wójt Gminy Susiec p. Franciszek Kawa, przedstawiciel Kuratora Oświaty – Starszy Wizytator p. Barbara Krawczyk.

lightbox

Poświęcenia tablicy dokonał ks. Biskup Marian Rojek, który we wpisie do księgi pamiątkowej zapewnił nas również o swojej modlitwie.

lightboxlightbox  Dalsza część uroczystości odbywała się w szklonej hali sportowej. Na co dzień mają tu miejsce sportowe rozgrywki zarówno naszych uczniów jak i mieszkańców gminy; dzisiaj w odświętnej, uroczystej scenerii hala starała się pomieścić wszystkich zebranych. Swoją obecnością zaszczycili naszą uroczystość: dostojnicy kościelni, władze samorządowe i oświatowe, Prezes Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, poczty sztandarowe, kierownicy jednostek samorządowych, dyrektorzy szkół z terenu gminy Susiec, byli dyrektorzy szkół wchodzących w skład obecnego zespołu, emerytowani nauczyciele i pracownicy obsługi, absolwenci, uczniowie i ich rodzice, sponsorzy dzisiejszej uroczystości i przyjaciele naszej szkoły.

lightbox  lightbox

Wykonując Uchwałę Rady Gminy Susiec, Wójt Gminy Pan Franciszek Kawa odczytał Akt nadania imienia, nadając tym samym imię Jana Pawła II Szkole Podstawowej i Gimnazjum Publicznemu w Suścu.

lightbox  lightbox  lightbox

W momencie przyjęcia imienia szkoła uzyskała również prawo do posiadania swojego sztandaru.  Z rąk rodziców sztandar przyjął Dyrektor Szkoły, po czym przekazał go uczniom. Wzruszającym momentem uroczystości, obok przekazania sztandaru, było również ślubowanie uczniów ZSP w Suścu.

lightbox lightbox lightbox

Ceremonii przyjęcia naszej szkoły do Rodziny Szkół im. Jana Pawła II w imieniu własnym  oraz księdza kapelana Wiesława Galanta dokonała p. Bernadeta Cichorz – Prezes Zamojsko – Lubaczowskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Dowodem naszej przynależności do Rodziny jest stosowny certyfikat, podpisany przez Biskupa Zamojsko - Lubaczowskiego Jego Ekscelencję Mariana Rojka.

lightbox  lightbox  lightbox

Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli część artystyczną, w której uczniowie ZSP w Suścu, w odpowiedzi na słowa swojego Patrona: „Szukałem Was…”, zapewniali: „Jesteśmy. Idziemy za Tobą!”

lightboxlightboxlightboxlightbox

Wiele miłych słów, życzeń i gratulacji w okolicznościowych przemówieniach skierowali do nas przybyli goście: p. Barbara Krawczyk – Starszy Wizytator KO w Lublinie, p. Jan Fila – Wicestarosta Powiatu Tomaszów Lubelski, p. Leszek Dmitroca – Nadleśniczy Nadleśnictwa Józefów,  p. Irena Nogal – Wicedyrektor Gimnazjum Średniego w Rawie Ruskiej.

lightbox  Na zakończenie Dyrektor Szkoły p. Janusz Kiecana podziękował wszystkim przybyłym gościom za uświetnienie naszej uroczystości, natomiast sponsorom za ufundowanie sztandaru i tablicy pamiątkowej.

lightbox Potem były już tylko słodkie, papieskie kremówki. Nasz Patron takie kremówki jadł dopiero po maturze, a my z racji tak ważnej uroczystości, dzięki naszym rodzicom, już dzisiaj mogliśmy się nimi zajadać.

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )