MENU GŁÓWNE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
PROGRAMY, W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY
KONKURS "LUBELSZCZYZNA - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
10 LAT GIMNAZJUM
PRZYDATNE LINKI

„Panie, przyjmij mnie takim, jakim jestem, z moimi wadami, moimi słabościami.

Ale spraw, abym stał się takim, jak tego pragniesz”.

RELIKWIE ŚW. JANA PAWŁA II

UROCZYSTOŚĆ DNIA PATRONA 2018

lightboxTegoroczny dzień Patrona w Szkole Podstawowej w Suścu był wyjątkowy. Po raz pierwszy uczestniczył w nim bowiem sam Patron – św. Jan Paweł II, w postaci relikwii, oraz osobiście Jego wieloletni sekretarz i przyjaciel ks. abp Mieczysław Mokrzycki, obecnie metropolita lwowski.

7 listopada 2018 r. uroczystość  rozpoczęła się Eucharystią, na wstępie której ks. arcybiskupa powitał i wprowadził ks. dr Andrzej Niedużak, proboszcz tutejszej parafii. To dzięki Jego staraniom trafiają do nas relikwie Ojca Świętego.

lightbox  Aktywne zaangażowanie szkoły w przebieg uroczystości, świadczy o wadze i szacunku jakim darzą uczniowie swojego Patrona. Szkołę reprezentowali dyrektorzy p. Janusz Kiecana i p. Andrzej Rojek, poczet sztandarowy oraz nauczyciele i uczniowie. Z wielką radością oraz ogromnym wzruszeniem wystąpiły „Smerfy” z Przedszkola Samorządowego w Suścu. Swą szczerą dziecięcą wdzięczność najmłodsi wyrazili w krótkim programie artystycznym, który przygotowali pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Grażyny Kozyry.

lightbox  Relikwie dla każdej wspólnoty są szczególnym, bo namacalnym znakiem obecności świętego wśród nich. Obecność świętego patrona ma nas umacniać w wypełnianiu powołania chrześcijańskiego, wypraszać potrzebne łaski, ale przede wszystkim pokazywać jakich dróg nie wybierać, a jakimi podążać. Jest to również wielkie wyróżnienie, ale i zobowiązanie. Wyróżnienie dla parafii jak i społeczności szkolnej, bo Patron jest wśród nas, ale i zobowiązanie, aby Jego nauczanie, świadectwo życia, a przede wszystkim żywa wiara pomagało nam kształtować nasz kręgosłup moralny i postawy życiowe.lightbox

Jesteśmy przekonani, że jako społeczność Szkoły Podstawowej w Suścu uczestniczyliśmy w wydarzeniu historycznym, które rozpoczyna wspólne, bo z realną obecnością Patrona kroczenie przez teraźniejszość w przyszłość,pamiętając o zobowiązaniach wynikających z noszenia imienia św. Jana Pawła II.

Janie Pawle II, nasz święty orędowniku, wspomożycielu w trudnych sprawach. Ty, który swoim życiem świadczyłeś o wielkiej miłości do Boga i ludzi, prowadząc nas drogą Jezusa i Maryi w umiłowaniu obojga pragnąc pomagać innym, wypraszaj nam potrzebne łaski, gdyż pragniemy przez Jezusa i Maryję za twoim przykładem zbliżyć się do Boga.

ks. Piotr Grzechnik

lightbox     lightbox     lightbox

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )