MENU GŁÓWNE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
PROGRAMY, W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY
KONKURS "LUBELSZCZYZNA - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
10 LAT GIMNAZJUM
PRZYDATNE LINKI

Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna.

Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.

Częstochowa, 18 czerwca 1983 r.

JAN PAWEŁ II - IDŹMY NAPRZÓD Z NADZIEJĄ!

UROCZYSTOŚĆ DNIA PATRONA 2017

lightbox   Szkoła to nie tylko sztywny program nauczania, 45-minutowe lekcje, dzwonki na przerwę i dwumiesięczne wakacje. To placówka, która wpaja wartości i kodeks etyczny.

Nasza szkoła nosi imię świętego Papieża Jana Pawła II. W kolejną rocznicę nadania szkole imienia obchodzimy Dzień Patrona, który przypada w bliskim sąsiedztwie Dnia Papieskiego organizowanego w naszej Ojczyźnie.

lightboxTegoroczny Dzień Papieski odbył się pod hasłem: Jan Paweł II - „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Dzień Patrona jest dla nas nauczycieli, uczniów, pracowników szkoły i rodziców dniem szczególnym. Dlaczego? Gdyż każde imię, również szkoły jest nie tylko wyróżnieniem, ale niesie za sobą pewne zobowiązanie, które ma nam pomóc ukształtować młodego człowieka na kogoś, kto będzie przyszłością naszej Ojczyzny i Kościoła, jak mawiał Jan Paweł II. „Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali” - tymi słowami święty Jan Paweł II zachęcał młodzież do swojego ciągłego rozwoju. Tylko ludzie pełni wartości, pełni pasji, pracowici i odważni mogą zasłużyć na miano nadziei dla Ojczyzny i Kościoła.lightbox Patron naszej szkoły w licznych wystąpieniach ukazywał bardzo wartościowy program wychowawczy, co jest dla szkoły noszącej jego imię cenną wskazówką. Jego nauczanie i przykład życia stanowią nieocenioną pomoc wychowawczą. Koniecznie trzeba dodać, że swoim życiem, zachowaniem, otwartością i szacunkiem dla wszystkich ludzi ukazał wzór postępowania, który warto przekazywać młodym. Papież był niekwestionowanym autorytetem dla młodych ludzi poszukujących życiowych perspektyw. Ukazał wszystkim, że pokładanie nadziei w Bogu nie jest teorią, ale życiową koniecznością, jeśli nie chce się przegrać własnego życia.

lightbox   Jednak ponad wszystko w szkołach, które na swojego patrona wybrały Jana Pawła II, najistotniejsze są wartości i droga, jaką wskazał Papież, jego dorobek, słowa i świadectwo wielkiej wiary. Z tej spuścizny uczniowie powinni czerpać jak najwięcej inspiracji. Dzięki gronu pedagogicznemu i osobie Jana Pawła II kolejne pokolenia uczniów opuszczają placówki edukacyjne z przekonaniem spełnienia i wypełnienia misji, jaką powierzył im nasz rodak, a jest nią nadzieja dla Ojczyzny i Kościoła. Mamy nadzieję, jako nauczyciele, wychowawcy, pracownicy szkoły, że te wartości przekazywane przez naszego wielkiego Patrona św. Jana Pawła II przekazujemy naszym uczniom.

Dzień Patrona jest świętem nas wszystkich, cieszymy się sobą, cieszymy się, że należymy do rodziny szkół noszących imię Jana Pawła II i jesteśmy pewni oraz wdzięczni Bogu, że św. Jan Paweł II wstawia się za nami u Boga i nam z nieba błogosławi.

lightbox   Nasze wspólne świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą świętą w kościele parafialnym w Suścu, której przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Niedużak. W nabożeństwie, obok uczniów i nauczycieli, uczestniczyli również goście: emerytowani pracownicy szkoły i władze samorządowe: Wójt Gminy Susiec, p. Zbigniew Naklicki oraz p. Tadeusz Suski, Sekretarz Gminy, Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego, a także rodzice i dziadkowie naszych uczniów.  Umocnieni przez udział w Eucharystii udaliśmy się do szkoły na dalszą część uroczystości.lightbox Tutaj gimnazjaliści obejrzeli film i prezentację multimedialną o Janie Pawle II oraz wysłuchali krótkiej katechezy o swoim Patronie. Uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli ciekawą, animowaną „Historię Papieża Polaka”.

„Idźmy naprzód z nadzieją!”, to hasło przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Patrona i XVII Dniu Papieskiemu. Jako społeczność Szkoły im. Jana Pawła II, chcemy z tą nadzieją zmierzać ku naszej przyszłości i stawać się świadkami nadziei w dzisiejszym świecie.

ks. Piotr Grzechnik

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )