MENU GŁÓWNE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
PROGRAMY, W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY
KONKURS "LUBELSZCZYZNA - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
10 LAT GIMNAZJUM
PRZYDATNE LINKI

ŚWIĘTO PATRONA 2015

lightbox   Dnia 13 X 2015r. nasza szkoła obchodziła święto Patrona Szkoły – Jana Pawła II. To zaszczytne imię przyjęliśmy rok temu. Obraliśmy sobie Patrona, który służy nam za wzór, który wciąż pozostaje niedościgłym  ideałem.

Obchody tego szczególnego dnia rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą, którą odprawił ks. Proboszcz Piotr Kornafel w intencji całej społeczności szkolnej. Wygłosił pouczające słowo skierowane do nas wszystkich: dzieci, młodzieży, nauczycieli i gości. Oprawę liturgii przygotowali nasi uczniowie i ministranci pod okiem ks. Tomasza Putkowskiego. Schola pięknym śpiewem pod kierunkiem p. organisty Zbigniewa Bondyry nadała uroczystości szczególny charakter. We Mszy Świętej uczestniczyli nie tylko uczniowie, nauczyciele, rodzice, ale też zaproszeni goście.

lightbox   Po Mszy Świętej wszyscy udaliśmy się do szkoły na dalszą cześć tak ważnego święta. Z tej okazji na uroczystość przybyli liczni goście. Swoją obecnością zaszczycili nas Wójt Gminy Susiec p. Z. Naklicki, Poseł na Sejm RP p. M. Grad, proboszcz parafii ks. P. Kornafel, sekretarz gminy p. T. Suski, Dyrektor GOK p. J. Kowalczuk, Dyrektor GOPS p. W. Litwin, Przewodnicząca Rady Rodziców p. M. Słotwińska, dyrektorzy ZS w Majdanie Sopockim – p. Teresa Hałasa,  SP w Łosińcu – p. Marta Świderek,  SP w Grabowicy – p. Urszula Szymańska, SP w Łuszczaczu – p. Teresa Puchacz, oraz  poczty sztandarowe wraz z młodzieżą.

lightbox   Uczniowie pod kierunkiem p. Gertrudy Borowiec  przygotowali i wystawili bogaty program artystyczny. Został on zainaugurowany Hymnem Rodziny Szkół Jana Pawła II odśpiewanym przez dyrektora szkoły p. Janusza Kiecanę wraz z całą społecznością szkolną. W części artystycznej młodzież przypomniała do czego nas zobowiązuje tak wspaniały patron. Ukazali, jak należy postępować zgodnie z nauką Papieża, by nie zawieść zaufania rodziców, nauczycieli, a przede wszystkim naszego ukochanego Patrona, który czuwa nad nami.

Ukazali, że nasz Patron był zwyczajnym dzieckiem, uczniem – jak my. Dorastał, pracował, tworzył, przeżył koszmar wojny, ale dzięki dążeniom do wzniosłych ideałów osiągnął tak wiele. Karol Wojtyła nie tylko był wielkim Papieżem ale też najlepszym wychowawcą i przyjacielem młodzieży.

lightbox Na zakończenie wystąpili uczniowie klasy III, którzy w doskonale pasujący do uroczystości sposób podziękowali, okazali szacunek i wdzięczność Papieżowi. Pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Henryki Rebizant przygotowali i w brawurowy sposób wykonali „Trojaka”, akcentując w ten sposób miłość Papieża do polskich gór. Z dziecinną radością i uśmiechem na twarzy podziękowali za otrzymane brawa. A one były oznaką jakże udanego występu i wspaniale przygotowanej całej akademii.

Dyrektor szkoły p. J. Kiecana podziękował nauczycielom p. G. Borowiec i p. H. Rebizant oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji tego święta, podkreślając wkład pracy jaki włożyły te osoby w przygotowanie uroczystości. Na zakończenie podziękowania dyrektorowi szkoły, nauczycielom i wykonawcom złożyli również Wójt Gminy p. Z. Naklicki i Poseł na Sejm p. M. Grad.

Gertruda Borowiec

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )