MENU GŁÓWNE
PRZEDSZKOLE SAMORZĄDOWE
PROGRAMY, W KTÓRYCH UCZESTNICZYMY
KONKURS "LUBELSZCZYZNA - MOJA MAŁA OJCZYZNA"
10 LAT GIMNAZJUM
PRZYDATNE LINKI

OTWARCIE PRZEDSZKOLA SAMORZĄDOWEGO W SUŚCU

04.09.2017r.

lightbox   Od 1 września 2017r. funkcjonuje Przedszkole Samorządowe wchodzące w skład Zespołu Szkół Publicznych w Suścu. Na potrzeby przedszkola zaadaptowano stary budynek, który w czasie wakacji został wyremontowany, odmalowany i bogato wyposażony w różnorodne środki dydaktyczne. 4 września, w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, zainaugurowano również działalność przedszkola. Uroczystość swoją obecnością zaszczycili m.in.: Wójt Gminy Susiec p. Zbigniew Naklicki, Sekretarz Gminy, Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego p. Tadeusz Suski, proboszcz parafii ks. Andrzej Niedużak oraz przedszkolaki wraz z rodzicami. Przybyli goście, na znak otwarcia, kolejno przecinali wstęgę. Poświęcenia budynku i znajdujących się w nim pomieszczeń dokonał ks. dr Andrzej Niedużak.

lightbox   W wystąpieniu inauguracyjnym Dyrektor ZSP w Suścu p. Janusz Kiecana  dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania przedszkola. Od pierwszej decyzji do przecięcia wstęgi upłynęło niewiele czasu, za to wykonano dużo pracy. Owocem wszystkich decyzji i wysiłków jest piękny, przestronny i nowoczesny budynek, bogato wyposażony w nowe sprzęty, meble i pomoce dydaktyczne. Na pewno dobrze i długo będzie służył najmłodszym mieszkańcom gminy.

Na kilka dni przed otwarciem wychowawczynie grup: p. Anna Koper, p. Grażyna Kozyra i p. Marta Łaba przygotowywały sale lekcyjne i, podobnie jak dzieci, z niecierpliwością czekały na rozpoczęcie roku szkolnego.

lightbox   Kulminacyjnym punktem uroczystości było zwiedzanie przedszkola i jego „zakamarków” przez najmłodszych użytkowników. Wszyscy z uśmiechem i radością podziwiali budynek i jego wyposażenie, zwracali uwagę na jasne i przestronne sale, puszyste dywany, wygodne krzesełka oraz nowiutkie regały i szafki. Dzieci z zadowoleniem i ciekawością oglądały kolorowe zabawki. Nikt się nie nudził, nie marudził, za to wszyscy z niezadowoleniem opuszczali przedszkole. Ale tylko do jutra.

Wychowawczynie grup życzą dzieciom, by cały rok wyglądał tak kolorowo i bajecznie jak pierwszy dzień w przedszkolu.

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )